Svátek má: Patricie

Regiony

Velikost textu:

V Luhačovicích slavnostně otevřeli prameny

V Luhačovicích slavnostně otevřeli prameny

Lázeňskou sezónu v Luhačovicích v úterý 26.května symbolicky zahájil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, starosta města Marian Ležák a generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha za přítomnosti dalších pozvaných hostů.

Ilustrační foto z akce
29. května 2020 - 07:30

Slavnostní „Otevření pramenů“ mělo letos, na rozdíl od předchozích ročníků, komorní ráz, vzhledem k nutnosti stále ještě dodržovat bezpečnostní rozestupy mezi lidmi.

V hale Vincentky, která byla vloni rekonstruována stejně jako přilehlá kolonáda, luhačovický farář P. Hubert Wojcik požehnal nejznámější místní pramen a spolu s ním symbolicky i všechny další zdejší léčivé vody.

„Všichni se teď těšíme na to, že se zase vrátíme k normálnímu životu a že se k němu navrátí také Luhačovice, kde budeme trávit krásné chvíle společně s ostatními lidmi. Přeji vám všem hodně zdraví a radosti a málo strachu z věcí, které si strach nezaslouží,“ řekl hejtman Jiří Čunek.


Starosta Marian Ležák poděkoval všem organizacím a hlavně lidem, kteří v těžké době nouzového stavu nepodlehli pesimismu a dokázali město připravit tak, aby ho návštěvníci našli zelené a čisté.

Představitelé kraje, města i lázní potom společně odstranili roušku ze sochy budovatele lázní – MUDr. Františka Veselého – jako symbolický výraz toho, že se sem opět navrací běžný život.   


Kulturním vystoupením potěšili všechny přítomné členové folklórních souborů Malé Zálesí a Leluja.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát)