Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

V nemocnici ve Valašském Meziříčí začíná stavba magnetické rezonance

V nemocnici ve Valašském Meziříčí začíná stavba magnetické rezonance

Realizace projektu za bezmála 26 miliónů korun probíhá za plného provozu nemocnice, některé ambulance však musely být dočasně přesunuty do náhradních prostor.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí
30. října 2020 - 07:30

Magnetická rezonance (MR) začne sloužit pacientům na jaře příštího roku. Magnetická rezonance v regionu dosud zcela chyběla a pacienti museli na vyšetření dojíždět.

„Pracoviště MR vzniká v prostorách nové polikliniky v přízemí, v místě plicní a interní odborné ambulance. Stavební práce si vyžádají investici ve výši téměř 9 miliónů korun, samotný přístroj 16,8 miliónu korun,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Milan Leckéši s tím, že stávající pracoviště plicní ambulance jetrvale přesunuto na 6. podlaží ambulantního traktu nemocnice. Interní odborná ambulance se přesune do zrekonstruovaných prostor budovy internátu (naproti nemocnici). Dočasně pak byly přesunuty i některé další ambulance nacházející se na podlaží, kde se aktuálně pracuje. Chodu lůžkové části se rekonstrukce nijak nedotkne.

Realizační tým musí nyní zvládnout poměrně velké stavební úpravy, s ohledem na aktuální situaci navíc za dodržení přísných hygienických opatření.

„Pracoviště magnetické rezonance je v mnoha ohledech specifické. Stavební firma tak bude muset například ztužit stropní konstrukci, aby měla dostatečnou nosnost. Dále je třeba provést odstínění magnetického záření od okolních prostor avyšetřovnu oddělit od okolních místností pomocí konstrukcí s vysokou neprůzvučností za účelem snížení intenzity zvuku, kterou rezonance produkuje. Novému provozu se musí přizpůsobit celé podlaží,“doplňuje MUDr. Leckéši.

Stavební práce jsou plánovány až do února příštího roku, vlastní instalace přístroje by měla být realizována vbřeznu 2021.


„Omlouváme se pacientům za dočasné komplikace spojené se stavebními pracemi, zejména za zvýšenou prašnost a hlučnost. Věřím však, že benefity, které nové pracoviště přinese, převáží toto drobné nepohodlí,“ uzavírá MUDr. Leckéši.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL a.s.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto AGEL)