Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

V Novém Hrozenkově mají nový propustek

V Novém Hrozenkově mají nový propustek

Na silnici II/487 v Novém Hrozenkově slouží motoristům nový propustek. Vybudovala jej Správa a údržba silnic Valašska za 2,2 milionu korun. Jde o další zkvalitnění důležité silniční trasy, která vede rekreačně významným údolím Vsetínské Bečvy.

Nový propustek
27. listopadu 2017 - 07:30

Předmětem díla bylo odstranění původního havarijního propustku v městysi Nový Hrozenkov a stavba nového propustku ze železobetonových prefabrikovaných rámových prvků. Rámové prefabrikáty plynule navazují na již dříve zrekonstruovanou část propustku na vtoku pod chodníkem, která byla městysem vybudována ze stejných prvků. Nad propustkem byly obnoveny konstrukční vrstvy vozovky. Dno propustku bylo v celé jeho délce vybetonováno, na výtokové straně bylo provedeno opevnění koryta kamennou rovnaninou plynule navazující na původní stav. V rámci stavby propustku byla rekonstruována i část vozovky silnice II/487 v délce 42 metrů.


Zhotovitelem stavby byla firma Správa a údržba silnic Valašska, s. r. o., Valašské Meziříčí. Konečná cena za tuto zakázku činí 2,236 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba byla financována z prostředků Zlínského kraje prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje. Stavební práce byly zahájeny 4. září 2017.

Pro Zlinskenovinky.cz Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlinský kraj)