Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

V Otrokovicích pokořili Mont Blanc

V Otrokovicích pokořili Mont Blanc

Parádní kousek předvedli borci Milan Šima a Libor Sviečka z otrokovického SKÁJ teamu, když si dali za úkol výškovými metry zdolat Mt. Blanc.

Milan Šima a Libor Sviečka
25. listopadu 2020 - 07:30

A nemuseli přitom ani jezdit nikam daleko. 4810 m nastoupali na trase od areálu kynologů za moravní lávkou ke žlutavskému hřišti.

„Kopec za Moravou není největší a ani nejprudší. Nápad vyšlapat nějaké ty větší metry jsem měl v hlavě už chvíli. Tak proč si k tomu nevybrat žlutavský kopec. Trasu jsem vybral po žluté turistické značce od ‚psíčkárny‘ ke hřišti. Trasa dlouhá 800 metrů s převýšením 105 metrů. Nahoru a dolů tedy 1,6 km. Nechtěl jsem jít sám a tak jsem oslovil parťáka z Beskydské sedmičky a 5 Beskydských vrcholů Libora Sviečku. V sobotu v 6 ráno jsme vyrazili do kopečka s cílem nastoupat 4810 metrů a za Moravou tím vyšlápnout na Mont Blanc. Znamenalo to se 46 x podívat nahoru při vzdálenosti 72 km,“ popsal sportovec Milan Šima. Na trase je podporovali rodiny s dětmi i kolegové ze SKÁJ teamu. Přinesli teplý čas i polívku. Někteří se na část cesty přidali.


„Ráno s námi vyrazil i Marek Baška s cílem vyšlápnout na Sněžku. Vystoupal tedy nahoru 16 x a pro velký úspěch přidal ještě jeden výstup a kolečko na žlutavském hřišti navíc. Mohl jsem vybrat prudší kopec a udělat to na pár výstupů. Ale já to za Moravou mám rád. Při posledním sestupu mi Libor povídal, abych se mu tak půl roku neozýval. Dva týdny to vydržím, a pak něco zase vymyslím,“ dodal s úsměvem Šima.

Otrokovice jsou městem sportu nejen díky svému sportovnímu zázemí, ale především díky aktivním lidem.


„Jsem hrdá, že ve městě máme sportovce, kteří neustále hledají nové výzvy i v této době. A co víc, dělají to doma – za humny. Klukům patří gratulace za parádní výkon, ale i poděkování, že svými činy inspirují ostatní“ uzavřela starostka Otrokovic Hana Večerková, která sportovce na trase také podpořila.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Pastuszková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)