Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

V Otrokovicích se utkají házenkářské legendy

V Otrokovicích se utkají házenkářské legendy

Týmy bývalých hráček prvoligové Jiskry Otrokovice a města Partizánske se utkají v sobotu 12.října v Městské sportovní hale.

Ilustrační foto
10. října 2019 - 07:30

Součástí „oldies zápasu“ budou i střetnutí děvčat kategorie mini a kategorie starších žaček obou měst, které po 14. hodině sportovní odpoledne zahájí. Nad sportovní akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Hráčky se spolu v minulosti utkávaly v nejvyšší československé ligové soutěži v házené. Po letech si spolu zahrají o putovní „Baťovský pohár". Sudím trojutkání je dlouholetý mezinárodní rozhodčí Jiří Ondráš a moderovat bude Jan Čada. Ze Slovenska s házenkář kami přicestuje vedoucí společného školského úřadu v Partizánském Pavol Horňan a zástupca primátora Vladimír Karásek.


Nápad vznikl při setkáních s představiteli města Partizánske, s nímž mají Otrokovice sepsáno Memorandum o spolupráci baťovských měst. Otrokovice si na základě této spolupráce již několikrát vyměnily mladé závodníky, kdy se otrokovičtí školáci už třikrát zúčastnili "Behu oslobodenia mesta Partizánske" a malí atleti ze Slovenska se zase představili v Orokovicích na Memoriálu MUDr. Podmolíka. Návštěvu slovenského baťovského města už dvakrát podnikly i výpravy otrokovických členů komisí místních části spolu se seniory.

„Přijďte podpořit házenkářky a povzbudit je při jejich sportovních výkonech," vyzývají organizátoři..

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Otrokovice)