Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

V pátek ve Zlíně rozbil výtržník okna dvou autobusů

V pátek ve Zlíně rozbil výtržník okna dvou autobusů

Zlínští policisté se zabývají dvěma případy rozbití okenní výplně autobusu. Obě okna dvou autobusů rozbil neznámý výtržník v pátek v brzkých ranních hodinách na blízkých místechv rozmezí jedné hodiny v centru Zlína.

Poškozený autobus
12. března 2019 - 07:30

Škoda dosud nebyla přesně vyčíslena. Za poškození cizí věci hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok. Řidič autobusu, který vyjížděl v pátek o půl čtvrté ráno z vozovny Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a pokračoval ve směru jízdy na sídliště Jižní Svahy přes Benešovo nábřeží, uslyšel krátce po půl čtvrté ráno na křižovatce ulic Benešovo nábřeží a Dlouhá ránu, které nevěnoval pozornost. Až na zastávce Pod Babou uslyšel sypání střepů z okna. Zastavil, aby zjistil, co se stalo. V té době v autobuse nejeli žádní cestující. Řidič pokračoval v cestě s novým trolejbusem, který mu po dohodě dopravil dispečer.

Rozbité okno

Hodinu nato, ve 4.40 hodin vyjela z autobusového nádraží ve Zlíně řidička autobusu, která měla namířeno přes Fryšták do Holešova. Na křižovatce ulic Vodní a Dlouhá uslyšela ránu. Na nejbližší zastávce ve Zlíně nastupovala žena, která řidičce oznámila, že má rozbité zadní okno autobusu, z něhož se začíná sypat sklo.

Policisté žádají případné svědky, kteří bydlí na ulici Dlouhá nebo Vodní a viděli v pátek ve 3.30 hodin, případě ve 4.40 hodin, jak se někdo snaží poškodit okna autobusu, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto policie ZK)