Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

V Polešovicích vyhlásí vítěze „TOP Víno Slovácka 2019“

V Polešovicích vyhlásí vítěze „TOP Víno Slovácka 2019“

Již podvanácté letos probíhá regionální soutěž vín TOP Víno Slovácka, které se mohou zúčastnit vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod svatým Antonínkem a Blatnička.

Ilustrační foto
8. srpna 2019 - 07:30

V letošním roce se sešlo 132 vzorků vín vyrobených z loňské sklizně a finální hodnocení se uskuteční v úterý 6. srpna pod dohledem vedoucího degustace Vojtěcha Masaříka a odborného garanta Jakuba Šebesty. Zlínský kraj podpořil konání soutěže částkou 250 tisíc korun a záštitu nad ní převzali hejtman Jiří Čunek a krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

„Tuto soutěž podporujeme, protože významně pomáhá prezentovat výsledky práce a umění našich vinařů a upozorňovat na vysokou kvalitu mladých vín vyrobených v našem regionu. Značka TOP Víno Slovácka si již stačila vybudovat velmi dobré jméno a milovníci vína ji vnímají jako záruku kvality," uvedla radní Margita Balaštíková.


Deseti nejlépe ohodnoceným vínům bude udělen v sobotu 17. srpna na polešovických Vinařských slavnostech certifikát a medaile „TOP Víno Slovácka 2019". Dále bude udělena „Cena za kolekci vín". Účastníci budou mít možnost v rámci bohatého kulturního programu a za zvuku cimbálových muzik ochutnat vína všech soutěžících.


Podle webu Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)