Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

V sedmnácti za volantem traktoru nadýchal dvě promile

V sedmnácti za volantem traktoru nadýchal dvě promile

Policisté z Valašských Klobouk v neděli brzy ráno nevěřili svým očím, když chtěli zastavit mladého muže za volantem traktoru, který ovšem zastavit nechtěl a zřejmě si myslel, že s traktorem policistům ujede po polní cestě.

Ilustrační foto
31. července 2020 - 07:30

Nadýchal dvě promile. Ve svém věku navíc není držitelem příslušného řidičského oprávnění.Krátce po páté hodině ráno chtěli policisté za pomoci světelného i zvukového výstražného znamení zastavit řidiče traktoru, který po silnici nejel příliš koordinovaně. Ten ovšem na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval dál v jízdě,po polní cestě. Daleko nedojel.

Policisté řidiče zastavili a požádali ho, aby předložil doklady. Na první pohled bylo jasné, že není úplně střízlivý. Mladý muž u sebe žádné doklady neměl. Dechová zkouška ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu. Přiznal, že až do tří hodin ráno popíjel pivo.

Lustrací policisté zjistili, že mladík ani nedosáhl zletilosti a je mu pouhých sedmnáct let, není proto oprávněný řídit traktor.


Policisté po veškerých potřebných úkonem předali mladistvého jeho otci v obci na Valašskoklobucku. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání provinění ohrožení pod vlivem návykové látky. Za řízení bez řidičského oprávnění a nezastavení na znamení podle zvláštního právního předpisu mu navíc ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)