Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

V sídle Zlínského kraje došlo k vraždě

V sídle Zlínského kraje došlo k vraždě

ve čtvrtek 28. července v dopoledních hodinách došlo v Baťově mrakodrapu, sídle Zlínského kraje, k mimořádné události, při které za tragických okolností přišla o život zaměstnankyně Krajského úřadu Zlínského kraje.

Krajský úřad
29. července 2022 - 07:30

Věc vyšetřuje Policie ČR. Veřejnosti ani zaměstnancům nehrozí žádné nebezpečí. Baťův mrakodrap je veřejnosti otevřen s výjimkou 14. patra, informovala Bc. Soňa Ličková, BA,tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje

Ve Zlíně na krajském úřadě došlo k vraždě

Ve čtvrtek 28.července 2022  dopoledne krátce před půl desátou policie přijala oznámení o tom, že v budově Krajského úřadu ve Zlíně došlo ke střelbě. Podle dosavadních informací devětadvacetiletý muž zastřelil svoji bývalou třicetiletou partnerku, zaměstnankyni úřadu a následně se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Žena na místě zemřela. Střelec byl pod dohledem policistů převezen do nemocnice.Podezřelý muž není oprávněným držitelem zbraně. Ke střelbě použil zbraň registrovanou na jinou osobu. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu s ním nemohou být provedeny žádné úkony trestního řízení. V nemocnici podstoupil operaci a podle zdravotníků je v přímém ohrožení života.

Ihned po oznámení na místo vyrazily dostupné síly a prostředky. Prvosledové hlídky, policisté z pohotovostně eskortního oddělení, policisté z obvodního oddělení, psovod se služebním psem, kriminalisté a městští strážníci. Budovu policie uzavřela a proveda kontrolu objektu. Žádná jiná podezřelá osoba se zde nenacházela. Následně jsme proto ponechali uzavřené pouze čtrnácté patro, kde k události došlo. Na místě  krajští kriminalisté zjišťovali přesné okolnosti této tragédie.

Za KŘP Zlínského kraje informovala mjr. Mgr. Simona Kyšnerová.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:zlínský krajský úřad)