Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

V sobotu se slavnostně otevře nové přístaviště v Otrokovicích

V sobotu se slavnostně otevře nové přístaviště v Otrokovicích

Swing, blues, country, orientální tance i Ženský pěvecký sbor budou součástí programu při slavnostním otevření přístaviště, které se veřejnosti v novém kabátě představí již v sobotu 17.září od 14 hodin. Vznikne zde nové turistické informační centrum, občerstvení i potřebné sociální zázemí.

Z plakátu k akci
15. září 2022 - 07:30

Od jara letošního roku probíhaly práce, které v první fázi daly vyniknout úpravám parkových ploch. „Jde o soustavu pěšin, které směřují návštěvníky do centrální části. V té je kruhový plac obklopený gabionovými zídkami s dřevěným povrchem, který tvoří příjemný prostor pro posezení,“ uvedl Jiří Andrlík z odboru rozvoje města. S krátkou prodlevou na to se dala do díla technika, která připravila území pro instalaci modulární stavby.

„Stavba se skládá ze tří modulů. Dva jsou spojeny pro vytvoření zázemí informačního centra a občerstvení. Jeden stojí samostatně a je v něm umístěno sociální zařízení. Náročnost stavby spočívala především v přivedení všech potřebných sítí a napojení objektů. Vše se podařilo zvládnout v krátkém, přibližně půlročním časovém úseku,“ doplnil Jiří Andrlík.Přístaviště tak dostává zcela novou tvář a také možnosti pro jeho využití. „Prostor přístaviště prohlédl a tvoří atraktivní místo pro setkávání. Mohou se zde pořádat kulturní akce, což si poprvé vyzkoušíme při slavnostním otevření, ale dovedu si tento prostor představit jako místo pro setkání přátel, kteří chtějí vyrazit mimo centrum města a být blíž přírodě. V neposlední řadě jsme vytvořili místo pro odpočinek turistů. Vzhledem k jejich množství, bylo toto velmi potřebné. Věřím, že si otrokovické přístaviště oblíbí a stane se vyhledávaným místem na mapě při plánování výletů do okolí,“ uvedl otrokovický místostarosta Petr Ťopek.   

Zlínskénovinky.cz informovala Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice.
 
(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meu otrokovice)