Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

V Uherském Brodě otevřeli zmodernizované dopravní hřiště

V Uherském Brodě otevřeli zmodernizované dopravní hřiště

Nově zrekonstruované dětské dopravní hřiště bylo dnes slavnostně otevřeno při Základní škole Na Výsluní v Uherském Brodě. Investorem rekonstrukce bylo město Uherský Brod.

Ilustrační foto
14. května 2018 - 07:30

Celkové náklady dosáhly 4 milionů korun, částkou 1,7 milionu přispěl Zlínský kraj ze svého dotačního programu zaměřeného na BESIP.

„Čím dříve si děti zafixují pravidla silničního provozu, které musí na silnicích dodržovat, tím lépe. Proto jsem velmi potěšen tím, jak krásné a moderní dopravní hřiště tady vzniklo. Zváště mě těší, když vidím, že se zde nacházejí těměř všechmy prvky, s nimiž se mohou děti v dopravním provozu setkat. Děkuji městu Uheský Brod, že se do tohoto projektu pustilo a přeji dětem z Uherskobrodska, aby sem rády chodily a aby jim hřiště dobře sloužilo,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek zodpovědný za oblast dopravy, který se slavnostního otevření hřiště také zúčastnil.

Nově zrekonstruovaný a rozšířený areál umožní výuku dopravních situací na větším, a tedy bezpečenějším prostoru a zároveň umožní, aby v areálu našly využití i odpočinek celé rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Tím se propojí výuková část s možností trávení volného času pro celou rodinu aktivní formou.

Smrt byla zřejmě rychlá. Auto se celé napasovalo pod kamion

Zlínský kraj myslí také na zvelebení ostatních dopravních hřišť na svém území. Nechal si zpracovat Studii obnovy dětských dopravních hřišť a v souladu s ní chce v průběhu pěti let dopravní hřiště v kraji zrekonstruovat tak, aby odpovídala současným potřebám výuky dopravní výchovy.

Loni v září bylo otevřeno zmodernizované dopravní hřiště ve Valašském Meziříčí. V příštích letech jsou navrženy rekonstrukce dětských dopravních hřišť ve Zlíně-Malenovicích, Vsetíně, Loukově, Uherském Hradišti, Otrokovicích a Kroměříži. Vybudování nových hřišť se pak plánuje v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS.,Krajský úřad Zlínského kraje.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínskýkraj)