Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Valašské záření bude letos třídenní

Valašské záření bude letos třídenní

Nadcházející čtyřiadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské záření přinese opět na dvou pódiích v centru Vsetína pestrý kulturní program.

Z minulého ročníku
2. srpna 2022 - 07:30

Pro návštěvníky připravují pořadatelé hned několik novinek – jednou z nich je, že festival bude letos probíhat po tři dny – od pátku 9. do neděle 11. září. Festivalovou premiéru zažije také koncert Filharmonie Hradec Králové, a to na pódiu na Svárově pod širým nebem. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

„Přípravy dalšího ročníku Valašského záření jsou v plném proudu. Letošní program bude opět, jak jeho název napovídá, žánrově pestrý.  Návštěvníci se můžou těšit na koncerty Richarda Müllera, Václava Neckáře, na Michala Hrůzu s kapelou nebo na zpěvačku Olgu Lounovou. Dalšími účinkujícími budou kapela Lokomotiva v čele s frontmanem Petrem Vondráčkem nebo legenda české country muziky skupina Plavci,“
vyjmenoval starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL) s tím, že koncert slovenského zpěváka Richarda Müllera s kapelou proběhne v pátek večer v domě kultury a bude jediným placeným vystoupením.
 


Velkým lákadlem pro návštěvníky festivalu bude také tradiční sobotní Tajný koncert, jehož vystupující interpret zůstane až do poslední chvíle utajen a nově také koncert filharmonie. „V rámci pestrosti programu jsme se letos rozhodli pro novinku, a to koncert filharmoniků z Hradce Králové, kteří zahrají slavné muzikálové, filmové, popové a rockové melodie. Tento koncert se uskuteční v neděli vpodvečer pod širým nebem na hlavním pódiu na Svárově, v případě nepříznivého počasí proběhne ve velkém sále domu kultury,“ vysvětlil místostarosta pro kulturu a cestovní ruch Pavel Bartoň (ANO 2011).

Multižánrový festival Valašské záření organizuje pro město Vsetín Dům kultury Vsetín. 

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:arch.)