Svátek má: Albert

Regiony

Velikost textu:

Valašské záření začíná

Valašské záření začíná

Dvacátý ročník Valašského záření nabídne elektrokoloběžky, segway, ohňostroj i policejní vrtulník. Tradiční akce pro všechny generace, kterou se Vsetíňané vždy loučí s prázdninami, nabídne tři dny plné zábavy.

Ilustrační foto
8. září 2018 - 07:30

Letos se uskuteční od 7. do 9. září kromě zvučných jmen jako je například Bára Basiková, Bratři Ebenové, Lenka Filipová, Vlasta Redl nabízí letošní záření i zážitky z jízdy na elektrokoloběžce, segwey, nebo zásahu policejního vrtulníku. Součástí Valaškého záření jsou Dny elektomobility Zlínského kraje, Den s Policií ČR a ohňostroj kestému výročí založení Československé státnosti.

Záření bude mít v pátek a v sobotu klasické dvě hudební scény. Jednu na Dolním náměstí - ta bude sloužit i dětským vystoupením. Hlavní pódium bude na Svárově, kde se představí Bara Basiková nebo Vlasta Redl.

"V pátek přibližně ve čtvrt na deset bude ohňostroj, kterým si připomeneme blížící se sté výročí Českoskoslovenké státnosti," informovala místostraostka Simona Hlaváčová

Dny elektromobility se konajív ulicích Kobzáňova a Žerotínova v blízkosti Panské zahrady, a to v pátek 7. září od 14 do 8 hodin večer a v sobotu 8. září od 9 ráno do 15 hodin odpoledne. Návštěvníci si mohou zdarma vyzkoušet elektromobil, elektroskútr, elektrokolo, elektrickou koloběžku či osobní vozítka typu segway. Představeny budou také dobíjecí stanice a dobíjecí lavička, umožňující nabití nejen elektrokola, ale také notebooku nebo telefonu. Akcí bude provázet moderátor.

„Cílem akce je rozšířit povědomí o dostupných formách šetrné dopravy,“ vysvětlil mluvčí pořádajícího Zlínského kraje Jan Vandík.

„Letošní dvacátý ročník Valašského záření jsme prodloužili o jeden den, tedy přímo o Den s Policií ČR. Bude se konat v neděli 9. září od 14 do 17 hodin. Pořádá jej Krajské ředitelství policie Zlínského kraje ve spolupráci s městem Vsetín," doplnila místostarostka Simona Hlaváčová. V areálu stadionu na Ohradě bude v uvedenou dobu k vidění technika Policie ČR, a to včetně policejního vrtulníku a výjezdového vozidla pyrotechniků. „V rámci programu se uskuteční také atraktivní ukázka práce a výcviku služebních psů a koní, a také ukázka práce některých policejních odborníků,“ uvedl mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharzcik s tím, že prezentovat se spolu s policií budou i strážníci Městské policie Vsetín, Český červený kříž, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, BESIP a Celní správa.

Pro Zlinskenovinky.cz Alexandra Buršíková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Městský úřad Vsetín)