Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Vážná nehoda u obce Ústí na Vsetínsku

Vážná nehoda u obce Ústí na Vsetínsku

V pondělí krátce před osmou hodinou ranní došlo u obce Ústí na Vsetínsku k vážné dopravní nehodě osobního auta s kamionem. Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a Valašského Meziříčí.

Z místa nehody
17. ledna 2023 - 07:30

V době jejich příjezdu byl v osobním autě zaklíněný řidič, který cestoval sám. Aby se hasiči k muži dostali a mohli jej bezpečně vytáhnout z deformovaného vozu, museli odstranit celý levý bok vozidla s využitím hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté za použití rozpěrných válců uvolnili prostor uvnitř kabiny, kde ležel zaklíněný zraněný muž. Tomu se po celou dobu vyprošťovaní věnoval profesionální hasič - zdravotník, který si za ním sedl do auta. S pomocí páteřové desky vytáhli hasiči muže ven z vraku a položili jej do vakuové matrace. Následně muže přenesli do přivolaného vrtulníku, který přistál nedaleko místa nehody. Zraněný řidič byl vrtulníkem transportován do krajské nemocnice ve Zlíně.

Řidič kamionu při střetu taktéž utrpěl zranění a skončil v péči zdravotnické záchranné služby, která jej převezla do nemocnice ve Vsetíně.


Po střetu vozidel došlo u osobního auta k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Taktéž u obou automobilů provedli protipožární opatření. Jakmile to situace dovolila, uklidili hasiči komunikaci od střepů a úlomků.

V době zásahu složek IZS byl v místě nehody omezen provoz.

Informovala por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.


(rp,zlinskenovinky.cz,foto:hzs zk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%