Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Ve Chvalnově bude ještě letos opravena silnice

Ve Chvalnově bude ještě letos opravena silnice

K letošním plánovaným investičním akcím Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) přibyla dodatečně také stavební úprava silnice III/43345 ve Chvalnově na Kroměřížsku za 3,5 milionu korun.

Ilustrační foto
17. října 2020 - 07:30

Práce zde budou probíhat během letošního posledního čtvrtletí za částečné uzavírky, silniční provoz bude řízen semafory.

Předmětem díla bude stavební úprava silnice III/43345 v obci Chvalnov-Lísky na Kroměřížsku v celkové délce 265 metrů.

„Kromě rekonstrukce povrchu vozovky bude součástí prací také zajištění stability silnice na pravé straně vozovky ve směru od Lísek do centra Chvalnova pomocí košů vyplněných kamenivem. Obnoveno bude odvodnění vozovky a součástí akce je i stavební úprava připojení místních komunikací a sjezdů k nemovitostem,“ přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek.

Zhotovitelem stavby bude firma Správa a údržba silnic Kroměřížska, s. r. o., Kroměříž. Stavební práce již byly zahájeny a potrvají do 30. listopadu 2020, a to po polovinách šířky vozovky. Doprava bude řízena provizorním dopravním značením s použitím semaforů.


Stavební úprava silnice ve Chvalnově se stává letošní 23. investiční stavbou ŘSZK. „Mohli jsme ji dodatečně zařadit mezi naše letošní investice díky tomu, že došlo k navýšení prostředků od zřizovatele,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Šest investičních staveb v celkové hodnotě přes 76 milionů korun již ŘSZK v tomto roce dokončilo.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS., Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)