Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Ve Valašském Meziříčí rozkvete nová liliová louka

Ve Valašském Meziříčí rozkvete nová liliová louka

Radnice ve Valašském Meziříčí nadále pokračuje ve zkrášlování města. To dokládá i nedávná výsadba 4.000 kusů cibulí lilií u mostu přes Rožnovskou Bečvu.

Ilustrační foto
12. května 2022 - 07:30

Rozkvetlé Valašské Meziříčí je příkladem a inspirací pro další města, což potvrzuje i zisk druhé příčky v hlasování o NEJpraxi Zdravých měst 2021 udělené právě za květinovou výsadbu. K rozkvetlým záhonům cibulovin, které radnice nechala v uplynulých letech vysadit na zelených plochách v centru, nyní přibude také liliová louka v blízkosti Mostní ulice.

„Pro výsadbu 4 tisíc kusů cibulovin jsme opět využili speciální sázecí stroj, protože tato metoda je efektivní a máme s ní výborné zkušenosti i z jiných lokalit. Pro louku u mostu přes Rožnovskou Bečvu jsme zvolili různé odrůdy lilií v krásných odstínech oranžové, žluté a červené,“ popsala místostarostka Yvona Wojaczková. Výsadba je spolufinancována v rámci projektu Československé místní iniciativy na Valašsku a v Kysucích.Jeho hlavním cílem je propojování místních spolků a jejich vzájemná spolupráce na realizaci nejrůznějších aktivit. Na proces výsadby liliové louky tak dohlíželi aktivní senioři z valašskomeziříčského Klubu seniorů a také finalizovali její konečný vzhled.

Nová liliová louka doplní stávající výsadbu cibulovin na ulicích Vsetínská, Poláškova, Masarykova, Zašovská, Mostní a Sokolská, ale také ručně vysázené záhony na Vodní a Soudní ulici. První nádvoří zámku Žerotínů navíc zdobí ornamentální záhony ve tvaru písmene S.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Valašské Meziříčí)