Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Ve Vrběticích po zimní pauze začali opět pracovat pyrotechnici

Ve Vrběticích po zimní pauze začali opět pracovat pyrotechnici

V pondělí v osm hodin ráno začala skupina pro činnost v epicentru opět pracovat na ohledání místa činu v muničních skladech ve Vlachovicích - Vrběticích po zimní pauze, která se díky nepříznivým klimatickým podmínkám protáhla na deset týdnů.

Ilustrační foto
14.březen 2017 - 07:30

Bylo to za dva roky, po které se likvidaci nenadálé události vzniklé explozí dvou muničních skladů, poprvé, co policie musela přerušit činnost díky nepříznivému počasí.

Speciální techniku převezli hasiči za spolupráce pyrotechniků před pár dny do Poličských strojíren, kde bylo nutné její využití při likvidaci tamní exploze. Během víkendu mohli hasiči po skončení zásahu všech složek integrovaného záchranného systému v Poličce převézt celkem tři speciální vozidla zpět do Vrbětic. V neděli se do muničních skladů vrátili po zimní pauze pyrotechnici, hasiči i policisté v plné síle a věnovali se přípravě na pokračování v ohledání místa činu. Instalovali potřebnou techniku a výbavu do speciálního kontejneru a do okolí místa, kde stál explodovaný sklad číslo 16. Bylo nutné také vyčistit příjezdové komunikace od hlíny a znovu zprovoznit elektrocentrály nutné k topení a osvětlení. Půda je ve Vrběticích do 20 cm hloubky rozměklá, sníh úplně roztál.

Technika z Vrbětic pomáhá v Poličce


Předpokládá se, že s plošným sběrem i hloubkovým pyrotechnickým průzkumem mimo epicentra se začne začátkem dubna.

Pro Zlínské novinky.cz  nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie)