Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Ve Vrběticích pokračují v plošném sběru munice

Ve Vrběticích pokračují v plošném sběru munice

V pondělí v osm hodin ráno  po zimní pauze opět začali s plošným pyrotechnickým  průzkumem a sběrem v areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích.

Ilustrační foto
6.duben 2017 - 07:30

Tým ve složení: policejní pyrotechnici, hasiči, kriminalistický technik a policista z pohotovostního a eskortního oddělení prochází oblast uvnitř střeženého areálu a sbírá zbytky munice rozházené do okolí několika set metrů po dvou explozích v roce 2014. Munice byla prozatím nalezena nejdále 1500 metrů od epicentra.


Foto z Vrbětic

Zároveň s plošným sběrem munice probíhá uvnitř areálu ohledání místa činu, které má na starosti speciálně vyčleněná skupina pro činnost v epicentru. Nalezenou munici a její úlomky pyrotechnici shromažďují podle stupně její nebezpečnosti na různých místech v areálu. Munici, která je nebezpečná a není schopná převozu, likvidují ještě tentýž den ve speciálně vytvořené trhací jámě.


Foto z Vrbětic

Munici, která je schopná převozu, skladují a podle potřeby a situace odváží do trhací jámy ve Vojenském újezdu Libavá, kde ji pod dohledem likvidují.


Foto z Vrbětic

Třetí část tvoří střepiny munice, železa a kovové fragmenty bez výbušných částí, které pyrotechnici shromažďují na určeném místě mimo nebezpečný prostor. Od 13. března, kdy po zimní pauze opět začali s ohledáním místa činu, se z areálu opět ozývají řízené exploze, celkem jich bylo do dnešního dne pět.

Pro Zlínskénovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie)