Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Ve Vsetíně probíhá měření intenzity dopravy

Ve Vsetíně probíhá měření intenzity dopravy

Vsetínští radní nechali zpracovat koncepci dopravy v klidu, zaměřenou na centrum města a sídliště Sychrov, Trávníky a Rybníky.

Ilustrační foto
16. listopadu 2021 - 07:30

Jejím cílem je navrhnout takové změny v současném systému parkování, aby byly efektivně využity parkovací kapacity v uvedených lokalitách a v případě jejich vyčerpání navrženy záložní plochy v docházkové vzdálenosti.

„V současné době se připravujeme na rekonstrukci vlakového nádraží a přeměnu přednádražního a zanádražního prostoru, které jistě přinesou určitá dopravní omezení v centru města. A protože se zde, ale také v řadě případů na sídlištích, již nyní parkuje místy živelně, považujeme za nezbytné nastavit systém parkování. Návrh režimů ve vztahu k obyvatelům konkrétních lokalit, ale i jejich návštěvníkům by měla přinést právě zmíněná koncepce,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

Zpracovatel koncepce v uplynulých dnech zahájil práce na její tvorbě kamerovým měřením v ulicích města. To probíhá postupně ve všech čtyřech uvedených lokalitách. V každé z nich trvá nepřetržitě 72 hodin. Kamery jsou rozmístěny na různých místech, především na vjezdech do těchto lokalit a výjezdech z nich a také u parkovacích ploch.


Kamery snímají registrační značky a porovnávají, kolik vozů do vymezených lokalit vjede, kolik z nich vyjede a jak dlouho v nich setrvají. Na základě toho bude identifkováno, kolik řidičů své vozidlo používá pravidelně.  A právě pro ně budou navrženy rezidenční zóny, které usnadní zaparkování vozidel těm, kteří ho z jakéhokoliv důvodu aktivně využívají.

Koncepci dopravy v klidu, jejíž tvorba přijde městskou pokladnu na 1,5 milionu korun, předloží zpracovatel představitelům města v první polovině příštího roku.    

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)