Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Ve Vsetíně začala Tříkrálová sbírka

Ve Vsetíně začala Tříkrálová sbírka

V pátek 5. ledna vyrazila více jak stovka malých koledníků do ulic Vsetína i přilehlých obcí na tradiční Tříkrálovou sbírku. 

Ilustrační foto z akce
7. ledna 2018 - 07:30

Před tím, než dobrovolníci vyšli do ulic, uskutečnilo se v Kostele Nanebevzetí Panny Marie na Vsetíně ještě tradiční požehnání všem koledníkům, kteří stejně jako v minulých letech navštíví domácnosti či instituce, ale osloví i lidi na ulicích s koledou a přáním všeho dobrého.Sbírka bude probíhataž do pondělí 8. ledna.

Více jak třicítka skupinek koledníků ustrojených za tři krále vyrazila po požehnání faráře P. Františka Pěnčíka do vsetínských ulic a dvacítky přilehlých obcí. Každou skupinku koledníků provází i pověřená osoba starší 15 let, která se na požádání prokáže průkazem s osobními a identifikačními údaji a číslem zapečetěné pokladničky.

„Obracíme se na všechny spoluobčany s prosbou, aby přijali naše koledníky s poselstvím pokoje a radosti a dle svých možností podpořili dobrou věc,“žádá Věra Dulavová, ředitelka vsetínské Charity, která je pořadatelem sbírky.

„Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky bude použit na přímou pomoc pro lidi s hendikepem, pro děti s postižením nebo osoby, které se ocitly v náhlé nepříznivé situaci, dále také plánujeme zakoupit polohovací lůžko pro domácí hospicovou péči a zafinancovat nákup vozidla pro denní stacionář,“uvedla Věra Dulavová.

Pro malé koledníky připravila vsetínská Charita na neděli 7. ledna odměnu za jejich koledování pro dobrou věc. V kině Vatra tak bude proděti připraveno promítání oblíbené pohádky.


Tříkrálová sbírka má dlouholetou tradici a patří mezi lidmi k velmi uznávaným a podporovaným. Svědčí o tom i výtěžky, kdy se například loňském roce podařilo díky štědrým dárcům a obětavým koledníkům ze Vsetína a okolních obcí shromážditčástku 961 964 korun.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí města Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Vsetín)