Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Ve Zlíně je k vidění výstava Má vlast cestami proměn

Ve Zlíně je k vidění výstava Má vlast cestami proměn

V průchodu u vstupní haly galerie a muzea v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně je až do konce prázdnin k vidění kolekce výstavy Má vlast cestami proměn, dokumentujících vydařené revitalizace veřejných prostor ve Zlínském kraji.

Ilustrační foto z výstavy
19. července 2018 - 07:30

Slavnostní vernisáže výstavy se zúčastnili zástupci měst a obcí, v nichž se realizovaly úspěšné proměny. Pozval je radní Zlínského kraje Jan Pijáček, který zodpovídá za řízení dotačních programů a cestovní ruch. Jan Pijáček poděkoval starostům za jejich osobní podíl na zvyšování kvality prostředí obcí a měst a za kultivaci duchovního prostoru kraje. A protože projekt Má vlast cestami proměn má ve své symbolice srdce, předal jim křišťálová srdíčka barvená prachem z českých granátů.

Foto z vernisáže

„Mám radost, že ve Zlínském kraji výstava Má vlast cestami proměn zdomácněla a vernisáž se stala pěknou společenskou událostí, kterou provází zájem starostů. Věřím, že i veřejnost ocení možnost seznámit se s řadou inspirativních projektů, a to v dobře přístupných venkovních prostorách u vchodu do krajské galerie a muzea,“ řekl radní Jan Pijáček.


Na plakátech je zobrazena např. meteorologická věž v Hošťálkové, která slouží dětem a mládeži k poznávání přírody a zároveň i jako rozhledna, Muzeum sklářství v Karolince, zrestaurovaná Boží muka v Ostrožské Nové Vsi, revitalizace zámku v Pohořelicích, výstavba nového kostela sv. Václava v Sazovicích, nová městská čtvrť vybudovaná v areálu kasáren v Uherském Hradišti nebo Park Rochus v Uherském Hradišti.


Další část výstavy Má vlast cestami proměn bude prezentována při Dni kraje 22. září 2018.

Pro Zlinskenovinky.cz Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát,Zlínský kraj)