Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Ve Zlíně oslaví Den dětí zahájením 63.ročníku Zlín Film Festival

Ve Zlíně oslaví Den dětí zahájením 63.ročníku Zlín Film Festival

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě začíná již tento čtvrtek ve Zlíně a potrvá až do 7.června. Zahájí jej dvě světové premiéry. V jeho průběhu uvidí diváci 295 snímků z 50 zemí.

Z posledního ročníku
30. května 2023 - 07:30

Zlatý střevíček ve Zlíně převezme 1. června herec Pavel Nový, v závěru festivalu potom herečka Zlata Adamovská.

Festival oficiálně odstartuje 1. června v 10.00 hodin světová premiéra rodinného česko-slovensko-maďarského snímku Tonda, Slávka a kouzelné světlo. Film režiséra Filipa Pošivače, vytvořený loutkovou animací, přináší poselství o tom, že se lze poprat s jinakostí v jakékoli podobě a že tolerance a zodpovědnost jsou karty, se kterými lze vždy hrát.

Jedné z animovaných postaviček propůjčil svůj hlas i herec Pavel Nový, jemuž prezident festivalu udělí ještě téhož večera ocenění Zlatý střevíček za celoživotní přínos kinematografii pro děti a mládež.

Během slavnostního večerního zahájení pro dospělé bude uvedena světová premiéra kanadského filmu Billie Blue. „Letní příběh o romantické první lásce přijedou do Zlína uvést režisérka Mariloup Wolfe, autorka předlohy a scénáře Sarah-Maude Beauchesne a hlavní představitelka Lilliane Skelly,“ doplnila umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Po skončení projekce bude následovat tradiční zahajovací ohňostroj s hudebním doprovodem, tentokrát věnovaný stému výročí společnosti The Walt Disney. Na působivou barevnou show u Kongresového centra Zlín, která zahájí sedmidenní svátek filmu ve Zlíně, se mohou návštěvníci festivalu, těšit ve 22.00 hodin.

Ve svém filmovém programu nabídne festival 295 filmů z 50 zemí světa. Zaměří se na slavnou československou animaci nebo evropské webové seriály pro mladé, tentokrát pocházející ze skandinávských zemí. Tématům určeným nejen mladé generaci se bude věnovat i doprovodný program festivalu. „Mimo jiné třeba v rámci besed a talk show s názvem Život je takovej, kde budeme hovořit se zajímavými osobnostmi o jejich životních vzletech a pádech,“ uvedla výkonná ředitelka Jarmila Záhorová a dodala, že v průběhu celého festivalu je opět připravený pestrý program pro celou rodinu na řadě míst ve městě.

Zlín Film Festival se letos uskuteční od 1. do 7. června 2023.Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarším a v současnosti největším filmovým festivalem svého druhu na světě. Udržuje si svoji prestiž nejen v rámci České republiky, ale také v zahraničí. Svědčí o tom i celá řada pozvání a účastí zástupců ZFF do porot mezinárodních festivalů v Lotyšsku, Německu, Polsku, Řecku, Indii a dalších zemích světa a velký zájem o filmovou dramaturgii festivalu.

Pořadatelem festivalu je společnost FILMFEST, s.r.o., která je vedle samotného filmového festivalu také zřizovatelem Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN, provozuje platformu Zlín Fest Screen, spravuje stálou expozici zlínského filmu pod názvem Kabinet filmové historie na Filmových ateliérech.

Zlínskénovinky.cz informovala Kateřina Martykánová, tisková mluvčí ZFF, FILMFEST, s.r.o..

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:filmfest)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%