Svátek má: Ludmila

Regiony

Velikost textu:

Ve Zlíně se uskutečnil seminář na téma Sanace vlhkosti památek

Ve Zlíně se uskutečnil seminář na téma Sanace vlhkosti památek

V úterý 4.června se ve Zlíně uskutečnil seminář na téma Sanace vlhkosti památek, v rámci kterého vystoupili specialisté z Národního památkového ústavu, generálního ředitelství a také řada odborníků z realizačních firem.

Ilustrační foto z akce
6. června 2019 - 07:30

Na konkrétních příkladech byla formou prezentací představena problematika působení vody na neizolované stavby. Seminář a nové poznatky v tolik důležitém oboru jasně ukázaly, že mnohé moderní materiály a technologie jsou dnes pro obnovu památek méně vhodné. Vybrané téma obohatilo poznatky všech přítomných a díky velkému zájmu je jasné, že v brzké době Odbor kultury a památkové péče Zlínského kraje zorganizuje navazující seminář nebo konferenci.

Foto z akce

Zájemce z řad široké veřejnosti pozdravil i Mgr. Miroslav Kašný, radní pro kulturu, památkovou péči, církve, mládež a sport, který krátce vzpomenul své praktické zkušenosti při obnově kostelíku ve Štípě, který je kulturní památkou.

"Vaše práce není lehká, o to více si jí vážím, protože pečujete o naše kulturní dědictví, které díky Vaší péči překonává překážky moderní doby a je zachraňováno pro budoucí generace", uvedl na závěr radní Kašný.

Podle webu Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)