Svátek má: Irena

Regiony

Velikost textu:

Ve zlínské Březnické ulici nasadí silničáři chytré semafory

Ve zlínské Březnické ulici nasadí silničáři chytré semafory

Dva měsíce potrvá oprava dešťové kanalizace v Březnické ulici ve Zlíně (silnice II/490) v úseku mezi zimním stadionem a okružní křižovatkou v blízkosti Lesního hřbitova.

Březnická ulice ve Zlíně.
30. března 2021 - 07:30

Kanalizace o průměru 300 milimetrů je položena ve vozovce a stavební firma bude realizovat rekonstrukční práce v potrubí postupně mezi jednotlivými revizními šachtami. Vyžádá si to částečnou uzavírku – vytvoření pracovního místa, kolem kterého bude doprava vedena střídavě jedním jízdním pruhem.

Toto dopravní omezení je plánováno v termínu od 29. března do 30. května 2021. Práce budou probíhat pouze mimo dopravní špičku v pracovní dny v době od 8:00 do 14:00 a od 18:30 do 05:00 hodin. Pro realizaci budou využívány rovněž víkendy a svátky, kdy se může pracovat v době 6:00 do 24:00 hodin. V době, kdy se nebude pracovat, bude na silnici II/490 umožněn provoz v obou jízdních pruzích s přechodným dopravním značením.


V čase pracovního nasazení bude doprava řízena světelnou signalizací. Poprvé v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) budou na krajské silnici použity tzv. inteligentní semafory, které využívají laserového čidla.

Romantická zřícenina tvrze stojí na ostrůvku v Koutech

„Laser monitoruje jízdní pruh před semaforem a semafory pak pružně reagují na tvorbu kolon z každého směru. Zelený signál VOLNO dostávají přednostně a na delší dobu vozidla ze směru, ve kterém se tvoří kolona,“ vysvětlil náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy. Je však nastaven určitý limitní čas, aby se nestalo, že by byla jízda vozidel z méně zatíženého směru zcela blokována.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Odbor Kancelář hejtmana Zlínského kraje)