Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Ve Zlínském kraji pokračují volby do Senátu

Ve Zlínském kraji pokračují volby do Senátu

192.101 voličů, kteří přišli ke krajským volbám ve Zlínském kraji, rozhodlo o novém složení zastupitelstva pro období 2020-2024.

Ilustrační foto
7. října 2020 - 07:30

Ve Zlínském kraji byla jedna z nejvyšších volebních účastí v rámci České republiky – 41,19 procent – a k volbám do kraje letos přišlo o téměř 2,7 procent víc lidí, než v roce 2016.

Rozložení mandátů v 45 členném zastupitelstvu bude následující:
  • 9 mandátů – hnutí ANO
  • 9 mandátů – KDU-ČSL
  • 6 mandátů – Piráti
  • 6 mandátů – STAN
  • 5 mandátů – ODS
  • 4 mandáty – ČSSD
  • 3 mandáty - SPD
  • 3 mandáty -  koalice Trikolóra Soukromníci Nezávislí

Jmenný seznam všech, kdo se dostali do Zastupitelstva Zlínského kraje, je zveřejněn na úřední desce krajského úřadu:

Nyní probíhají jednání o sestavení koalice.Současně ve Zlínském kraji začalo druhé kolo senátních voleb, protože v žádném ze dvou obvodů, kde se nyní volby do senátu konají, a to v obvodech 78 Zlín a 81 Uherské Hradiště, nikdo z kandidátů nezískal víc, než 50 procent hlasů potřebných ke zvolení v prvním kole V obvodu 78 se tedy ve druhém kole utkají Tomáš Goláň a Pavel Stodůlka, v obvodu 81 Ivo Valenta a Josef Bazala.


„Upozorňujeme voliče, že vzhledem k epidemiologickým opatřením bude opět občanům v karanténě nebo izolaci umožněno volit zvláštním způsobem, a to buď metodou drive in, anebo prostřednictvím přenosných volebních schránek, musí se však znovu telefonicky přihlásit na krajském úřadu,“ sdělila Pavlína Nováková, vedoucí oddělení organizačních činností a neziskového sektoru.

Občané, kteří jsou v karanténě, se pro tuto alternativní možnost volby prostřednictvím přenosné schránky mohou telefonicky objednávat do 8.10. do 20:00 na telefonních číslech: 577043 971, 577 043 972.


Pozor: Volby metodou DRIVE-IN se konají pouze ve středu 7.10. od 7:00 do 15:00 na stanovištích v Uherském Hradišti, Zlíně a ve Vsetíně; volby s využitím přenosné schránky pak jsou možné v pátek a v sobotu (pouze za předpokladu, že se zájemci předem telefonicky nahlásí).

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)