Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Vinaři se opět utkají v soutěži TOP Víno Slovácka

Vinaři se opět utkají v soutěži TOP Víno Slovácka

Již pojedenácté letos probíhá regionální soutěž vín TOP Víno Slovácka, které se mohou zúčastnit vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod svatým Antonínkem a Blatnička.

Ilustrační foto z akce
12. srpna 2018 - 07:30

Soutěžní vzorky již jsou vybrány, finální hodnocení se uskutečnilo v úterý 7. srpna pod dohledem vedoucího degustace Vojtěcha Masaříka a odborného garanta Jakuba Šebesty. Zlínský kraj podpořil konání soutěže částkou 250 tisíc korun a záštitu nad ní převzali hejtman Jiří Čunek a krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.


„Tuto soutěž podporujeme, protože významně pomáhá prezentovat výsledky práce a umění našich vinařů a upozorňovat na vysokou kvalitu vín vyrobených na Slovácku. Značka TOP Víno Slovácka si již stačila vybudovat velmi dobré jméno a milovníci vína ji vnímají jako záruku kvality,“ uvedla radní Margita Balaštíková.  


Jméno vítěze se veřejnost dozví v sobotu 18. srpna na polešovických Vinařských slavnostech, kde budou mít účastníci možnost v rámci bohatého kulturního programu a za zvuku cimbálových muzik ochutnat vína všech soutěžících. Podrobný program slavností najdete v příloze tiskové zprávy.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Jan Vandík DiS, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)