Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Vsetín opět podpoří sportovní organizace

Vsetín opět podpoří sportovní organizace

Deset milionů korun vynakládá otrokovická radnice každým rokem, aby zajistila chod sportovních organizací, zaštítila sportovní akce a zafinancovala programy pro děti realizované nad rámec výuky v základních a mateřských školách.

Z jednání
23. ledna 2023 - 07:30

O chystaných plánech, vyhlášených dotačních programech i podmínkách pro jejich vyúčtování radnice pravidelně informuje zástupce sportovních spolků. Ti možnost vyslechnout si všechny informace s možností o nich následně diskutovat velmi kvitují.

Odbor školství a kultury uspořádal v obřadní síni městského úřadu setkání se zástupci sportovních spolků působících ve městě. „Každoročně pořádáme setkání se sportovními spolky, abychom je seznámili s novinkami, které chystáme, ale také abychom jim připomněli informace týkající se dotací a jejich vyúčtování. Zásadní informací, na kterou všichni čekají, jsou finance určené pro sport. Na dotaci města je totiž většina klubů zcela závislá a významně jim pomáhá pokrýt náklady na činnost i pořádané akce. Do této oblasti v roce 2023 počítáme s částkou 7,6 milionů korun. Další 1,2 milionu korun je určeno na dotace a granty pro mládež,“ vyčíslil místostarosta města Otrokovice Petr Ťopek.

Díky podpoře sportovních organizací je ve městě zajištěna pestrá nabídka sportovních aktivit pro veřejnost a zejména pro děti. „Mládežnický sport má v Otrokovicích tradici. Děti i mládež napříč sportovními odvětvími se pravidelně účastní celorepublikových i mezinárodních soutěží a skvěle tak reprezentují město,“ doplnila otrokovická starostka Hana Večerková.   

Podpora sportovních organizací není jedinou aktivitou města na poli sportu. Dětem se snaží nabídnout základy již ve školce. „V roce 2021 jsme spustili projekt Sporťák, díky kterému cvičí s trenéry již předškoláci. Ve školních družinách na toto děti navážou v rámci projektu Zdravý pohyb do škol, který byl spuštěn v září 2012 a Otrokovice se tak staly průkopníkem v této oblasti nejen ve Zlínském kraji. Není moc měst v republice, kde mohou děti již od školky sportovat zdarma pod vedením licencovaných trenérů,“ zdůraznil místostarosta Petr Ťopek s tím, že oba projekty radnici stojí ročně 900 tisíc korun.    Otrokovice postupují na poli sportu systematicky. Až do roku 2032 je zpracován Strategický plán rozvoje sportu. „Jedná o živý dokument, se kterým pracujeme a podle potřeby aktualizujeme na základě dvouletých akčních plánů. Vycházíme ze statistik i celkových plánů rozvoje města, kterým se přizpůsobujeme,“ vysvětlil Petr Ťopek.

Podpora sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže ale svými benefity přesahuje jen sportovní rámec. „Přínos sportu v životě člověka se schovává jinde, než jen ve vynikajících sportovních výsledcích. Sportující mládež si udržuje zdravý životní styl a je méně ohrožena vznikem závislostí na návykových látkách, ale třeba i mobilech či sociálních sítích. Při sportu se kolektiv vrstevníků ještě pořád potkává osobně, má možnost si povídat, navazovat nové kontakty a vztahy. A to je v dnešní, přetechnizované době velmi důležité,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.     
 
Zlínskénovinky.cz informovala  Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice.
 
(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meuvsetin)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%