Svátek má: Alan

Regiony

Velikost textu:

Vsetín opraví dalších dvanáct bytů

Vsetín opraví dalších dvanáct bytů

Vsetínská radnice postupně rekonstruuje byty v domech zvláštního určení č.p.1579 a 1580 Pod Žamboškou. V letošním roce počítá s opravou dvanácti jednotek, tedy stejného počtu jako vloni.

Ilustrační foto
4. února 2020 - 07:30

Zmíněné domy mají už více než 40 let a byty v nich až do roku 2018 neprošly zásadními úpravami.Tedy s výjimkou jediného z celkového počtu 64, který se dočkal rekonstrukce v roce 2014.Předloni se radní rozhodli situaci změnit a všechny byty postupně renovovat.

„Systém je daný. Uvolněné byty projdou opravou a po dokončení se do nich nastěhují obyvatelé z těch v původním stavu, kam se stavební činnost přesunuje následně,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

V roce 2018 přišly na řadu první čtyři bytové jednotky, z toho dvě o velikosti 1 + kk a stejný počet 2 + kk. V roce loňském to bylo dokonce dvanáct jednotek – deset1 + kk a dvě 2 + kk.

„Letos čekají stavební úpravy osm bytů 1 + kk v domě číslo popisné 1580. První polovinu realizujeme v období únor až květen, druhou pak plánujeme od začátku července do konce října,“ přiblížil Růžička s tím, že náklady by měly dosáhnout hodnoty téměř 3,5 milionu korun bez DPH a město je bude hradit ze svého rozpočtu.

„V sousedním domě číslo popisné 1579 chceme letos opravit tři byty 1 + kk a jeden 2 + kk. U bytů v tomto domě jsme ve fázi přípravy, konkrétní termín realizace a také výše nákladů tak budou známy až v průběhu letošního roku. Zdrojem financování bude opět rozpočet města,“ dodal starosta.

Zmíněné opravy v domech zvláštního určení Pod Žamboškou spočívající ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC.


„Obyvatelé rekonstruovaných bytů získají mnohem lepší komfort bydlení, přičemž dochází jen k mírnému zvýšení nájmu,“ uzavřel starosta.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Vsetín)