Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Vsetín pořádá konferenci o ochraně klimatu

Vsetín pořádá konferenci o ochraně klimatu

V pátek 30. září proběhne v areálu a prostorách společnosti Galvamet konference Jak pomáháme Zemi s podtitulem Každý z nás může udělat krok k ochraně klimatu, nad kterou převzal záštitu starosta Jiří Růžička.

Z plakátu k akci
14. září 2022 - 07:30

Konferenci, která je určena pro pedagogy, ale i zájemce o ochranu přírody a ekologická témata z řad veřejnosti, moderuje známá moderátorka a zpěvačka Emma Smetana. Pořadateli konference jsou Město Vsetín, Líska, Alcedo, středisko volného času a plavecká škola Vsetín a ZŠ Rokytnice.

„Konference se bude zabývat zejména změnami klimatu a nabízí nejen přednášky, ale také workshopy a diskuze se zajímavými osobnostmi a renomovanými lektory. Program je opravdu nabitý a mám radost, že se nám povedlo tuto zajímavou akci nad důležitými tématy současnosti uspořádat,“ popsal starosta Jiří Růžička.Konference nabízí referáty a workshopy uznávaných osobností a vědců, zabývajících se ochranou přírody a také vzdělávání v této oblasti. Vystoupí například Pavel Nováček z Univerzity Palackého v Olomouci, Pavel Zahradníček z ČHMÚ a také Veronika Ambrozy ze společnosti Člověk v tísni. Odpolední workshopy nabízejí třeba exkurzi do Arboreta v Semetíně s ukázkou možnosti zázemí a vzdělávacích programů.

„Pořádáním konference navazuje město na odkaz dřívějšího vsetínského starosty a místostarosty Jaromíra Kudlíka, který stál u zrodu prvních konferencí o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Vsetíně.  Těší mě, že se nám povedlo na tuto tradici navázat a všechny srdečně zvu,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň, který má ve své gesci životní prostředí.

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí města Vsetín.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meu vsetin)