Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Vsetín: Rekonstrukce vlakového nádraží byla zahájena

Vsetín: Rekonstrukce vlakového nádraží byla zahájena

Na den přesně měsíc před Vánocemi začala slavnostním ceremoniálem rekonstrukce železniční stanice Vsetín.

Nádraží Vsetín.
28. listopadu 2021 - 07:30

Na rekonstrukci železniční stanice naváže v příštích měsících také přeměna přednádražního a zanádražního prostoru, na které kooperuje město Vsetín spolu s dalšími subjekty. O prosazení rekonstrukce vsetínské železniční stanice usilovali místní politici několik desetiletí.

Samotná rekonstrukce železniční stanice již odstartovala stavebními úpravami v okolí. Rýsovat se například začíná linie budoucí komunikace a chodníku, která podél železnicepropojí ulice Štěpánská a U Křivačkárny.

Během následujících měsíců dojde k redukci a novému dispozičnímu uspořádání kolejištětak, aby mohla být na nádraží zřízena nástupiště s nástupní hranou ve výši 550 milimetrů nad kolejí s mimoúrovňovým přístupem pro cestující. Nová výpravní budova, která nahradí současnou, bude sloužit jako společný odbavovací terminál pro drážní i pro autobusovou dopravu.


Terminál bude mít podle něj dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží. Hlavní čekací plochy pro cestující budou umístěny v odjezdové hale v prvním podlaží. Navazovat budou přímo na pokladny. V sousedství dopravního terminálu vybuduje SŽ ve spolupráci s městem parkovací dům s kapacitou 310 stání. V rámci stavby vzniknou také dva podchody.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)