Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Vsetín se pyšní moderním dopravním hřištěm

Vsetín se pyšní moderním dopravním hřištěm

Dětské dopravní hřiště, fungující v areálu základní školy na Trávníkách, prošlo během letních prázdnin generální opravou.

Ilustrační foto
23. října 2020 - 07:30

Hřiště dlouhodobě využívají v rámci dopravní výchovy žáci všech základních škol ze Vsetína a také z okolních obcí. V posledních letech však byl jeho stav nevyhovující. Trávnická škola proto v půli července zahájila jeho rozsáhlou opravu.

Spočívala mimo jiné v obnově poškozeného asfaltového povrchu a výměně dlažby chodníků.

„Dále bylo obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení tak, aby odpovídalo současné legislativě. Výměny se dočkala i světelná signalizace včetně kabeláže a sloupů,“ přiblížil ředitel ZŠ Trávníky Libor Slováček a pokračoval: „Na hřišti přibyly i dopravní prvky pro nevidomé. Jde především o signální a varovné pásy na chodníku a vodicí pásy na přechodu pro chodce. Nově jsme instalovali simulovaný zabezpečený železniční přejezd bez závor. A v neposlední řadě jsme areál dovybavili lavičkami a odpadkovými koši, neboť tam chodí odpočívat i děti ze školního klubu a družiny.“ Veškeré práce byly ukončeny v závěru srpna.

„Investici ve výši zhruba 1,6 milionu korun uhradila z poloviny dotace BESIPu, druhou půli poskytlo ze svého rozpočtu město, které je zřizovatelem školy,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Nejhezčími místy Českého ráje provede Zlatá stezka

„Výchova dětí na dopravním hřišti slouží ke zvyšování jejich bezpečí v reálném provozu na komunikacích. Investici do této opravy proto považuji za velmi důležitou a potřebnou,“ doplnil místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web města Vsetín)