Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

Vsetín uctil památku padlých četníků

Vsetín uctil památku padlých četníků

V pátek 3.května dopoledne proběhl před budovou Územního odboru Vsetín pietní akt za četníky, kteří položili svůj život během II.světové války.

Ilustrační foto z akce
6. května 2019 - 07:30

„Dne 4. května si připomínáme nejenom 74. výročí osvobození města Vsetína, ale i současně 72. výročí prvního odhalení pamětní desky. Na policejní budovu jsme desku nechali instalovat a slavnostně ji odhalili před čtyřmi lety," uvedla mjr. Mgr. Lenka Javorková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje.

Vzpomínkové aktu se zúčastnil náměstek ředitele plk. Bohdan Varyš, vedoucí vsetínského územního odboru plk. Ladislav Pajdla, starosta Vsetína Jiří Růžička, a také dvě dcery jednoho z padlých četníků paní Drahomíra Černocká a Květa Ševečková. Pozvání přijali i zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu, policejní veteráni, ředitelé městských policií a další policisté z krajského ředitelství.
 
Foto z akce

Plk. Pajdla využil tohoto slavnostního okamžiku a ocenil medailí vedoucího Územního odboru Vsetín za dlouholetou a příkladnou spolupráci se vsetínským územním odborem ředitele Městské policie Valašské Meziříčí Jana Camfrlu.  

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘP policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz, foto policie ZK)