Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Vsetíňané férově posnídali a osázeli truhlíky

Vsetíňané férově posnídali a osázeli truhlíky

Takřka dvě stovky Vsetíňanů včetně starosty Jiřího Růžičky a obou místostarostů přišly v sobotu 12. května na náměstí Svobody společně férově posnídat.

Ilustrační foto z akce
16. května 2018 - 07:30

Nově se do příprav a realizace snídaně zapojila také Masarykova veřejná knihovna. Při této příležitosti se někteří občané zároveň díky adopci truhlíků zapojili do péče o veřejný prostor našeho města. Žáci a učitelé základních škol, Sychrov, Rokytnice, Ohrada a Trávníky si připravili pro návštěvníky kvízy, poznávací hry, malování, prodej předmětů a tematickou osvětu. Studenti střední školy Kostka zajistili ochutnávku moučníků a pomazánek z fairtradových a místních surovin.Férovou kávu a prodej výrobků již tradičně zajistila Líska. Zaměstnankyně Masarykovy veřejné knihovny hrály s dětmi deskové hry a připravily rovněž miničítárnu či výprodej knih.

Nehoda autobusu s motocyklem. Štěstí v neštěstí měl motorkář

„Všem organizátorům patří velké poděkování, protože dokázali připravit báječnou snídani s příjemnou atmosférou. Zpříjemnili tak mnohým dopolední nákupy ve městě o možnost relaxace a ochutnávku fairtradových pochutin,“poděkovala místostarostka Simona Hlaváčová.


V rámci snídaně návštěvníci rovněž sázeli připravené letničky do truhlíků umístěných na náměstí Svobody, před „zdravkou“, městským úřadem a Českou spořitelnou. Celkem bylo osázeno osmnáct truhlíků.Snídaní ovšem Vsetínské dny pro fair trade nekončí, řada dalších akcí s touto tématikou bude probíhat až do 5. června.

Pro Zlinskenovinky.cz Ing. Marek Mikuš, Koordinátor Projektu Zdravé město a MA 21.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Z.Rohlík)