Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Vsetíňané preferují pro sňatky radnici

Vsetíňané preferují pro sňatky radnici

Matrika vsetínské radnice zaregistrovala v roce 2022 celkem 91 svatebních obřadů. Po v posledních letech rekordním roce 2021, kdy se vzalo 119 párů, jde o přiblížení se dlouhodobému průměru.

Ilustrační foto
6. února 2023 - 07:30

Po „covidovém“ roce 2020, kdy vinou restriktivních opatření došlo k propadu počtu sňatků, následoval rok rekordní. Řada párů totiž odkládala sňatek na příhodnější dobu, která nastala v roce 2021, kdy se nakonec na Vsetíně konalo 119 svateb.

V loňském roce pak počet sňatků opět o něco klesl, když si své „ano“ řeklo 91 párů. Celkem 74 dvojic upřednostnilo k uzavření sňatku občanský obřad, zbylých 17 preferovalo obřad církevní.

Pro svůj výjimečný den snoubenci nejčastěji volili vsetínskou radnici, a to ve 27 případech, dalších 17 párů si řeklo „ano“ v historických prostorách Zámku Vsetín. Církevní obřady 17 párů snoubenců se konaly v některém z kostelů. Dalších 22 svateb proběhlo na jiném vhodném místě, nejčastěji v restauraci U Vychopňů v Jasenicích nebo v penzionu Hluboké na Ohradě. Mezi netradičními místy k uzavření manželství byla loni Radegastovna u Lva. Zbývající obřady se konaly v některé z přilehlých obcí, které spadají pod vsetínský matriční úřad.Termíny vypsané radnicí pro sňatky v tomto roce se již postupně plní. „Snoubenci by při plánování svatby měli nejdříve navštívit matriku, kde zjistí, zda je zvolené datum pro obřad reálné, a také zda již není jimi plánovaný čas obsazen,“ vzkázala těm, kteří letos plánují vstoupit do stavu manželského, matrikářka Barbora Hrčková.

Zlínskénovinky.cz informovala  Jana Raszková, tisková mluvčí, město Vsetín.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:meu vsetin)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%