Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Vsetínská noc je tady: Užijte si zábavné putování městem

Vsetínská noc je tady: Užijte si zábavné putování městem

Tradiční festival netradičních zážitků s názvem Vsetínská noc proběhne v pátek 26. května v ulicích Vsetína.

Ilustrační foto
24. května 2023 - 07:30

Účastníky čeká večerní putování městem s návštěvou známých i běžně nepřístupných míst a bohatým doprovodným programem. Až na pár výjimek je vstup zdarma.

Do 7. ročníku happeningu, který se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních nocí, se spolu s hlavním organizátorem Muzeem regionu Valašsko zapojuje i Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín a Odbor školství a kultury Městského úřadu Vsetín.Pro účastníky je letos připraveno 11 zastávek, na kterých si užijí kulturní vystoupení, filmy, prohlídky, hry a další zábavu pro děti i dospělé. Akce oficiálně probíhá od 17 do 23 hodin, každé stanoviště má ale v tomto rozmezí určenou svou vlastní otevírací dobu a nabídku pro návštěvníky (viz níže). „Stejně jako v loňském roce se budou účastníci pohybovat mezi jednotlivými stanovišti po vlastní ose. Mapa, soutěžní kartička a programový leták budou k vyzvednutí v době konání akce v kině, knihovně, základní umělecké škole, na zámku a strojní průmyslovce. Již po získání tří razítek si můžete na kterémkoliv stanovišti vyzvednout malou odměnu,“ uvedla koordinátoka akce Olga Méhešová a na závěr dodala: „Tímto bych chtěla všechny co nejsrdečněji pozvat. Přijďte si s námi užít příjemné večerní putování městem. Letošní program napříč institucemi slibuje zajímavé zážitky pro celou rodinu, těšíme se na shledanou.“

Další podrobnosti najdete na www.vsetínskanoc.cz a www.muzeumvalassko.cz.

Zlínskénovinky.cz informoval Jiří Koňařík, tiskový mluvčí, Muzeum regionu Valašsko .

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Muzeum regionu Valašsko)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%