Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Vsetínská noc je zpět. Město kultury i zábavy

Vsetínská noc je zpět. Město kultury i zábavy

Projít si běžně nepřístupná místa v neobvyklou dobu a se zajímavým doprovodným programem budou moc účastníci festivalu Vsetínská noc, který se vrací do ulic Vsetína.

Informační leták
7. září 2021 - 07:31

Akce se uskuteční v pátek 17. září od 18 do 23 hodin. Upozorňujeme, že program může být omezen nebo zcela zrušen na základě aktuální epidemiologické situace a případných opatřeních vlády.  Co tedy můžete v rámci letošní Vsetínské noci zažít? Kulturní dům vás kromě jiného pozve na koncert kapely Veselá bída (terasa), v kině Vatra budete moci zhlédnout pásmo krátkých filmů, Masarykovo gymnázium nabídne třeba dílnu netradičních technik či procházku po stopách vsetínského architekta Michala Urbánka.

Střední a vyšší zdravotnická škola láká na komentované prohlídky studentské výstavy a Masarykova veřejná knihovna připravila zajímavou novinku v podobě Roboherny, kde si budete moci hrát a programovat s ozoboty, mBoty a micro:bity.Na hvězdárně vám představí nové interaktivní sluneční hodiny a model Sluneční soustavy, za příznivého počasí dojde i na projekce v letním kině a pozorování noční oblohy. Strojní průmyslovka pro účastníky Vsetínské noci připravila prohlídky školních dílen s praktickou ukázkou vybraných stanovišť. Vsetínskou noc organizuje pátým rokem Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s místními organizacemi a podporou Odboru školství a kultury Městského úřadu Vsetín.(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Muzeum regionu Valašsko)