Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Vsetínský krpec se uskuteční letos v červnu

Vsetínský krpec se uskuteční letos v červnu

 O posledním červnovém víkendu, konkrétně od pátku 24. do neděle 26.června 2022, se ve Vsetíně uskuteční Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec.

Ilustrační foto
27. ledna 2022 - 07:31

Ten se koná v pravidelných dvouletých intervalech, s výjimkou ročníku 2020, který se kvůli pandemii koronaviru nemohl uskutečnit.

„Na přípravách festivalu se již intenzivně pracuje jak na radnici, tak v Domě kultury. Doufáme, že letos s ohledem na pandemii proběhne bez větších omezení. Již nyní víme, že svou historickou premiéru ve Vsetíně zažije profesionální slovenské folklorní těleso SĽUK, které vystoupí ve velkém sále Domu kultury v rámci zahajovacího ceremoniálu v pátek 24. června. Návštěvníci se také mohou těšit třeba na oblíbenou soutěž v odzemku,“ přiblížil starosta Jiří Růžička, který je zároveň prezidentem festivalu.

Mezinárodní folklorní festival Vsetínský krpec poprvé proběhl v roce 2000.  Během uplynulých let hostil soubory takřka ze všech kontinentů – z Evropy, z Asie, Afriky nebo Ameriky. Festival je populární také díky svému pestrému doprovodnému programu s jarmarkem, na který se návštěvníci mohou těšit i letos.


Do druhé dekády své existence festival vstupuje v nové grafické podobě, kterou zpracoval vsetínský grafik Petr Stodůlka a je inspirována a posvěcena autorkou původního návrhu vsetínskou rodačkou, významnou výtvarnicí a ilustrátorkou Kornélií Němečkovou.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)