Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Všichni řidiči autobusů byli vzorní

Všichni řidiči autobusů byli vzorní

Ve středu mezi čtvrtou a osmou hodinou ráno se policisté z dopravního inspektorátu a z obvodního oddělení ze Zlína zaměřili na prevenci v dopravě. Kontrolovali zejména řidiče vozidel hromadné přepravy osob.

Ilustrační foto z akce
29. listopadu 2019 - 07:30

Pro policisty bylo důležité zjištění, zda neusedají za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a neohrožují tím cestující, které vezou.

Kontrola řidičů probíhala souběžně ve městech Zlín, Otrokovice a Luhačovice. Policisté zastavili a zkontrolovali celkem 49 řidičů trolejbusů a 69 řidičů autobusů. Ani jeden z nich před jízdou nepožil návykovou látku, která by snížila jeho schopnost k řízení dopravních prostředků.


Kromě toho zastavili policisté i 169 řidičů osobních vozidel. U nich museli vyřešit celkem dva přestupky. Jeden z řidičů měl propadlou platnost technické kontroly. Druhý řidič ve věku jednatřicet let nadýchal menší množství alkoholu, a to 0,33 promile. Přiznal, že v noci vypil dvě dvanáctistupňová piva. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Ve správním řízení ho čeká zřejmě pokuta a zákaz řízení.


V podobných kontrolách budou policisté nadále pokračovat.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenocinky.cz,foto policie)