Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Výprava Zlínského kraje hlásí návrat z mládežnické olympiády

Výprava Zlínského kraje hlásí návrat z mládežnické olympiády

Z Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky se v pátek vrátila výprava Zlínského kraje. Hry se uskutečnily od 28. ledna do 2. února v Pardubickém kraji. 

Ilustrační foto
8. února 2018 - 07:30

Zlínský kraj zde reprezentovalo 84 mladých sportovců, kteří celkově vybojovali 5 medailí, z toho 2 zlaté a 3 bronzové.


„Chci poděkovat všem členům naší výpravy za předvedené úsilí i výsledky, kterých dosáhli. I když se nám tentokrát nepodařilo získat tolik medailí jako v předchozích letech, důležité je, že si naši mladí sportovci mohli okusit atmosféru olympijského klání, změřit své síly a umění se svými vrstevníky z ostatních krajů a také to, že že s nimi měli možnost navázat nové kontakty nebo dokonce přátelství,“ sdělil radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má ve své gesci oblast mládeže a sportu.

Pro Zlínský kraj zlaté medaile vybojovali Josef Petřek ve skicrossu (kategorie Starší chlapci) a Adam Tarabus v krasobruslení (kategorie Mladší chlapci). Hned dvě bronzové medaile získala Natálie Zouharová v alpských disciplínách, konkrétně v obřím slalomu a vyřazovacím závodě (kategorie Starší dívky). Třetí bronzovou medaili přidal v tanečním sportu pár Tina Šáchová – Oliver Los Chovanec.
    
Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který si pro spolupráci s pořádáním her vybírá jednotlivé kraje. Zlínský kraj se na mládežnických olympiádách podílí již od samého začátku v roce 2003. Zabezpečuje organizaci krajské výpravy, její dopravu, ubytování či sportovní oblečení pro její členy. Hned dvakrát Zlínský kraj olympiádu také sám hostil – v roce 2008 zimní a v roce 2013 letní.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínsky kraj)