Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Výstava Byl jednou jeden kůň slaví úspěch

Výstava Byl jednou jeden kůň slaví úspěch

Spoustu hravých interaktivit i zajímavých informací nabízí výstava Byl jednou jeden kůň, která je k vidění v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Od začátku května už si ji užily tisíce lidí, ostatní mají možnost ještě do 11. září.

Výstava Byl jednou jeden kůň slaví úspěch
31. července 2022 - 07:30

Výstava přibližuje odvěké soužití koně a člověka. Činí tak s velkou hravostí a za pomocí řady interaktivních prvků, takže se návštěvník nejen dozví spoustu zajímavých informací, ale zároveň se přitom i pobaví. „Děti i dospělí se naučí sedlat koně, rozpoznávat druhy podkov, jezdeckých překážek či plemen koní nebo házet podkovou a lasem. Mohou si také složit model legendárního Trojského koně, vyzkoušet dostihy nebo zhlédnout krátký příběh z Valašska, v němž hraje hlavní roli kůň,“ přiblížila jedna z kurátorek výstavy Olga Méhešová.

Muzeum si výstavu zapůjčilo z ostravského Centra pro rodinu a sociální péči, samo jí pak rozšířilo o zaměření na náš region. „Doplnili jsme ji o motiv koně v regionálním výtvarném umění, historii využití koně na Valašsku či fenomén formanství prezentovaný historickými předměty z naší etnografické sbírky,“ upřesnila etnografka muzea a druhá kurátorka výstavy Milada Fohlerová.Na zámku Vsetín vás čekají i další dvě zajímavé výstavy – B. A. G. (o legendární vsetínské sklárně) a SVUM (výběr z aktuální tvorby členů Spolku výtvarných umělců moravských). Druhou jmenovanou od 6. srpna nahradí výstava nejlepších prací letošního ročníku fotografické soutěže Valašsko – můj domov. Při návštěvě rozhodně nevynechejte ani stálou expozici o Valašsku, Templářský sklípek s rytířskou hernou, Akvárium řeky Bečvy s živými rybami či krásný výhled z 60 m vysoké zámecké věže. Během prázdnin si můžete zpestřit návštěvu pátrací hrou po pokladu Letní dobrodružství v muzeu.
 
Zlínskénovinky.cz informoval Jiří Koňařík, tiskový mluvčí  Muzea regionu Valašsko.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Jiří Koňařík)