Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Významné projekty Zlínského kraje

Významné projekty Zlínského kraje

Modernizace školního statku v Rožnově pod Radhoštěm, vznik nového Domova pro seniory v Liptále patří mezi nejvýznamnější investiční akce, které v současnosti připravuje Zlínský kraj.

Ilustrační foto
8. září 2020 - 07:30

„Ve všech případech se jedná o projekty, které aktuálně máme v určité fázi rozpracovanosti a budeme je chtít realizovat v průběhu příštích let. Vzhledem k tomu, že se jedná o akce v řádu stovek milionů korun, připravujeme je tak, abychom na ně mohli čerpat dotace,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Školní statek v Rožnově pod Radhoštěm

Modernizace a výstavba nových budov v areálu školního statku při Střední škole zemědělské a přírodovědné v Rožnově pod Radhoštěm zde umožní vytvořit moderní prostředí pro odpovídající a kvalitní výuku zemědělských a ekologických oborů. Konkrétně je plánována rekonstrukce stávajícího objektu kravína, odstranění nevyhovujícího zázemí a výstavba nových objektů nejen zemědělské výroby, ale i budov sloužících pro výuku a vzdělávání mladších generací formou škol v přírodě nebo exkurzí, s možností ubytování nebo rekreace. „Zpracována již byla studie rozvoje areálu, samotná rozsáhlá akce s předpokládanými náklady 300 milionů korun by se měla po etapách realizovat v letech 2021–2030,“ informoval Libor Pecháček, vedoucí Odboru investic krajského úřadu.

Domov pro seniory Liptál

Jako novostavba se začleněním dvou objektů dříve využívaných jako škola, které projdou rekonstrukcí, vznikne v Liptále nový Domov pro seniory provozovaný Sociálními službami Vsetín. Realizován bude v duchu komunitního bydlení. Výhodou tohoto řešení je mimo jiné i to, že v blízkosti této lokality se nachází Dětský domov Liptál, což umožní spolupráci a sdílení služeb obou těchto organizací. Celkové náklady včetně všech souvisejících prací se předpokládají ve výši 230 milionů korun. Zpracována již byla studie, v současnosti se zahajuje projektová příprava, se samotnou stavbou by se mohlo začít v roce 2022.


Výjezdová základna záchranky v Otrokovicích

Nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, která má vzniknout v Otrokovicích, není koncipována jen jako adekvátní náhrada za stávající nevyhovující základnu, ale s ohledem na strategické umístění se stane také centrem pro materiální zajištění mimořádných událostí a hromadných neštěstí. Zajišťovat bude i nezbytnou zálohu a operativní doplnění přednemocniční neodkladné péče. To vše s výhledem na cca 30 let, s cílem vyloučit budoucí nezbytné a relativně finančně náročné přístavby. V současné době je hotová projektová dokumentace pro stavební povolení, stavět by se mělo začít v roce 2022. Předpokládané celkové náklady dosáhnou 100 milionů korun.

Podle webu Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)