Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Vzácné bonsaje nabídne výstava Floria Podzim Bonsaj

Vzácné bonsaje nabídne výstava Floria Podzim Bonsaj

Na Výstavišti Kroměříž proběhne od pátku 23. do neděle 25. září celostátní prodejní výstava Floria Podzim Bonsaj.

Z plakátu k akci
21. září 2022 - 07:30

Návštěvníci zde nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z České republiky i ze zahraničí. Výstava nabídne i výjimečnou expozici stovek bonsají a kamenů suiseki, spojenou s odbornými workshopy, přednáškami či ukázkami starobylého japonského aranžování květin – tzv. ikebany.

Již tradičně je naše podzimní etapa výstav Floria spojena s krásnými bonsajemi. Letošní expozici vytvoříme spolu s předním českým odborníkem Josefem Valuchem, jehož sbírka nemá v celé Evropě obdobu, a to co do počtu i stáří jednotlivých bonsají. Největším lákadlem budou pro návštěvníky jistě unikátní bonsaje, jejichž stáří přesahuje 600 let. Součástí expozice budou i komentované prohlídky, poradenská služba, odborné workshopy či ukázky japonského aranžování květin – tzv. Ikebany. Samozřejmě zde nakoupíte vše potřebné pro pěstování bonsají včetně literatury, nářadí, keramiky a rostlinného materiálu,“ sdělil ředitel Výstaviště Kroměříž Ondřej Kuropata.

Na výstavě je kromě tradičního prodeje rostlin, květin, stromů, chryzantém, keřů, zahradní techniky a dalších potřeb připraven i doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí kapela Poutníci, Duo Jamaha, nebo dechová hudba Boršičanka Antonína Koníčka. Součástí výstavy Floria Podzim Bonsaj bude i výstava kaktusů, sukulentů a masožravých rostlin.

Pro malé zahradníky bude otevřen unikátní zábavní park Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí pro malé i velké. Dospělí návštěvníci výstavy mají navíc vstup do Dětského světa zdarma.Výstaviště Kroměříž navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků. Na výstavišti probíhají během celého roku koncerty, výstavy, veletrhy, svatby a jiné kulturní akce. Základní linii výstav tvoří zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto, Floria Podzim a Floria Dušičky, které mají tradici již více než 40 let.

Zlínskénovinky.cz informoval Mgr. Ondřej Kuropata, ředitel Výstaviště Kroměříž.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:floria)