Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Z Ludkovic do Řetechova pouze přes Luhačovice

Z Ludkovic do Řetechova pouze přes Luhačovice

Stabilizace silničního tělesa je cílem stavební akce Ředitelství silnic Zlínského kraje v úseku mezi Ludkovicemi a Řetechovem. Bude probíhat od srpna do listopadu za úplné uzavírky silnice.

Ilustrační foto
10. srpna 2020 - 07:30

Objízdná trasa je vedena z Ludkovic přes Biskupice, Luhačovice, Pozlovice.

„Celková délka opravovaného úseku je 145 metrů. Stabilizace bude provedena pomocí opěrné zdi, dlouhé 138 metrů a vysoké přibližně 1 metr. Šířka zpevněné části komunikace bude 6 metrů,“ sdělil Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu.

V úseku o délce 100 metrů bude vybudována kompletní konstrukce vozovky včetně sanace zemní pláně, na zbylých navazujících úsecích silnice bude provedena pouze obnova obrusné vrstvy.


Zhotovitelem stavby je firma KARETA, s. r. o., Bruntál. Smluvní cena za tuto zakázku činí 19,348 milionu korun. Stavební práce byly zahájeny 3. srpna a skončí do 30. listopadu 2020.


Stavební práce budou probíhat za úplné uzavírky silnice, veškerá doprava mimo vozidla Integrovaného záchranného systému a vozidla stavby bude vedena po objízdné trase po silnicích III/49023, II/492, III/4922 a místní komunikaci přes obce Biskupice, Luhačovice a Pozlovice.

Podle webu Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web ZK)