Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Z propustku ve Valašské Bystřici bude most

Z propustku ve Valašské Bystřici bude most

Dosavadní propustek na silnici III/05726 ve Valašské Bystřici bude nahrazen novým mostním objektem. Investice Zlínského kraje za 9,6 milionu korun bude zahájena přibližně v polovině srpna.

Ilustrační foto
8. srpna 2018 - 07:30

„Současně zde budou provedeny také stavební úpravy navazujících částí silnice v celkové délce 88 metrů. Stavební práce na mostě začnou 13. srpna a skončí do 30. listopadu 2018,“ řekl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.


Původní havarijní propustek se odstraní a na stejném místě bude postaven nový mostní objekt, tvořený ocelovou konstrukcí. Šířka mostu mezi zábradlím bude 7 metrů, šířka vozovky na mostě 6 metrů. Pod mostem bude dno potoka zpevněno kamenem do betonu. Nejbližší přilehlé svahy koryta potoka budou zpevněny záhozem z lomového kamene. Současně se odstraní rozpadlé betonové potrubí a nahradí se novým.


Stavba bude probíhat za nepřerušeného silničního provozu. Doprava bude vedena po provizorní objízdné komunikaci přes provizorně zatrubněný vodní tok v délce 55 metrů. Provoz zde bude řízen semafory.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)