Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Za městem Otrokovice se buduje suchý poldr

Za městem Otrokovice se buduje suchý poldr

Aby se při přívalových deštích zabránilo zaplavování obydlených částí města, buduje Státní pozemkový úřad za hranicemi Otrokovic směrem na Tlumačov suchou nádrž.

Budování suchého poldru
8. března 2019 - 07:30

Probíhající výstavba nádrže má být podle plánu ukončena nejpozději závěrem roku 2020. Práce probíhají podél silnice první třídy I/55 mezi Otrokovicemi a Tlumačovem.

„Projekt navazuje na schválenou komplexní pozemkovou úpravu, jejíž součástí byl plán společných zařízení. Ten obsahuje mimo jiné vodohospodářská opatření a jedním z těchto opatření je právě vybudování suchého poldru,“ vysvětlila úvodem vedoucí odboru životního prostředí Anna Pšejová. Dále podotkla, že na přípravě plánu společných zařízení se město Otrokovice aktivně podílelo.

Investorem stavby je Státní pozemkový úřad, který po ukončení prací předá vybudovanou nádrž městu.


„Důvodem výstavby suché retenční ochranné nádrže je protipovodňové opatření ke snížení povodňových průtoků z koryta toku Hrabůvka. Doposud při zvýšené hladině potoku musely Technické služby Otrokovice odčerpávat vodu přes hráz do Dřevnice. Po zbudování poldru se při přívalových deštích vlije voda do nádrže a zabrání se zaplavování místní části Kolonka,“ zdůvodnila Pšejová.

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Otrokovice)