Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Za nedovolené ozbrojování hrozí až osmiletý trest

Za nedovolené ozbrojování hrozí až osmiletý trest

V pondělí se velitel zásahu plk. JUDr. Jaromír Tkadleček vyjádřil sdělovacím prostředkům k případu nedovoleného ozbrojování v souvislosti s bezpečnostním opatřením „Výbuch“ ve Vlachovicích – Vrběticích, které běží nepřetržitě od října roku 2014.

Ilustrační foto
13. září 2017 - 07:30

"V květnu letošního roku jsme na základě vlastního šetření zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu nedovolené ozbrojování podle § 279 odst. 3 písm. a) a odst. 4 písm. b). V polovině července jsme pak zadrželi pět osob, z nichž dva muže ve věku 23 a 35 let, kteří jsou z Uherskobrodska, jsme z uvedeného trestného činu obvinili. Zjistili jsme, že obvinění vnikli do areálu opakovaně v období od prosince roku 2016 do jara roku letošního," uvedl velitel zásahu.

"Proběhlo několik domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor, při kterých kriminalisté z odboru obecné kriminality zajistili asi dvě desítky zbraní a téměř 20 kg chemických látek - výbušnin. Při prohlídkách byli přítomni specialisté z pyrotechnické služby z důvodu zajištění bezpečnosti při nálezu nebezpečného materiálu a dále byli využiti psovodi se psi specializovanými na vyhledávání zbraní, výbušnin a drog. Zajištěné věci převezl pyrotechnický specialista na odborné pracoviště, které zajistí jejich zkoumání. Na základě výsledků pak budeme rozhodovat o dalším postupu a případném dalším trestním stíhání.

Oba obvinění muži byli v minulosti opakovaně trestaní za majetkovou trestnou činnost. Teď jsou stíháni na svobodě, za nedovolené ozbrojování jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody," dodal Jaromír Tkadleček .

Velitel bezpečnostního opatření přijal na základě těchto zjištění řadu opatření k posílení ostrahy areálu, jak živou silou, tak dalšími technickými prostředky.
     
Pro Zlínskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)