Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Za peníze EU se opravuje silnice v Ratiboři

Za peníze EU se opravuje silnice v Ratiboři

Silničáři se pustili do rekonstrukce silnice II/437 v Ratiboři na Vsetínsku. Práce zde probíhají v úseku o délce 3,7 kilometru.

Ilustrační foto
19. května 2018 - 07:30

Náklady dosáhnou částky 52,6 milionu korun a budou hrazeny s využitím dotace EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

„V Ratiboři bude rekonstruována silnice II/437 v průjezdním úseku obce i v navazujícím úseku mimo obec v celkové délce 3 665 metrů. Stavba zahrnuje výměnu dvou asfaltobetonových vrstev, lokální vysprávky a sjednocení silnice na šířku vozovky 7 nebo 6,5 metru,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.


Součástí stavby jsou také stavební úpravy propustků, rekonstrukce chodníků z litého asfaltu a výměna obrusné vrstvy vozovky na mostě ev. č. 437-034, výměna asfaltového krytu na mostě ev. č. 437-035, úprava odvodnění komunikace a obnova a doplnění vodorovného i svislého dopravního značení.

Stavební práce byly zahájeny v polovině května a dokončeny budou do konce letošního listopadu. Stavba bude probíhat za částečné uzavírky po polovinách vozovky. Střídavý provoz vozidel v jednom jízdním pruhu bude ve dvou úsecích o délce do 500 metrů řízen světelnou signalizací.

Pro Zlinskenovinky.cz Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.


(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)