Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Za vydírání mladého kluka mu hrozí až čtyři roky vězení

Za vydírání mladého kluka mu hrozí až čtyři roky vězení

Komisařka kriminální policie sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu vydírání pětadvacetiletému recidivistovi z obce u Luhačovic.

Ilustrační foto
15. června 2018 - 07:30

V opilosti vzal jedenáctiletému klukovi kolo, které svou jízdou poškodil. V případě prokázání viny a odsouzení mu tentokrát hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. V polovině dubna se tři kluci projížděli na koloběžkách a kole na hřišti v Luhačovicích. Přišel k nim podnapilý mladý muž a chtěl po jednom z nich, aby mu půjčil kolo. Když to chlapec odmítl, začal mu vyhrožovat, že ho zmlátí a nakonec ho chytil nejprve za řídítka, poté za ruku a držel ho tak dlouho, dokud z kola neslezl.


Na kole jezdil opilectak dlouho, dokud ho to bavilo, dvakrát z něj spadl při jízdě po rampě a po několika minutách kolo chlapci vrátil. Ten si všiml, že mu na kole uchází duše, proto zavolal otci, který přijel, vyhledal opilce a celou událost oznámil policistům. Jízdní kolo bylo téměř nové, zakoupené před dvěma měsíciza necelých třináct tisíc korun a škoda, která vznikla jeho poškozením, činí téměř sedm tisíc korun.


Mladý muž přiznal, že jezdil na hřišti na cizím kole, ale bližší okolnosti si nepamatoval. Dechová zkouška, kterou u něj provedli policisté z Luhačovic záhy po incidentu, ukázala totiž 3,4 promile alkoholu. Muž má v rejstříku trestů již pět záznamů.


Pro Zlinskenovinky.cz nprap. Monika Kozumplíková, KŘP Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)