Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Začala plavková sezona

Začala plavková sezona

Zlínští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež devětadvacetileté ženě žijící v obci na Zlínsku.

Ilustrační foto
1. srpna 2020 - 07:30

Žena  v pondělí dopoledne odcizila v nákupním středisku v centru Zlína zboží za více než šest tisíc korun. V případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.Žena se vydala do Zlína krást. Pro tuto příležitost se vybavila speciálně upravenou nákupní taškou.V jedné z prodejen nákupního centra ve Zlíně odcizila nejprve kuchyňskou pánev a v další prodejně potomplavky a oblečení. Zboží si uložila do tašky a z první prodejny s ním nepozorovaně odešla.

Ve druhé prodejně už takové štěstí neměla. Při jejím odchodu z prodejny upozornilna krádež bezpečnostní alarm. Žena se vrátila dovnitř a tvrdila prodavačkám, že nic neukradla. Při dalším průchodu bezpečnostním rámem se alarm ozval znovu. Zlodějka zpanikařila, položila tašku s veškerým odcizeným zbožím na pult a z obchodu utekla. Záhy ji ovšem zadržela jedna z prodavaček.


Policisté na místě ženu podezřelou z krádeže zadrželi a po zjištění veškerých okolností ji převezli do policejní cely. Zboží, které ukradla, mělo hodnotu šest a půl tisíce korun. V rejstříku trestů má tato recidivistka dva záznamy pro násilnou i majetkovou trestnou činnost. Po rozhodnutí soudce bude vyšetřování její trestné činnosti probíhat na svobodě.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)