Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Začaly myslivecké hony, policisté jsou v pohotovosti

Začaly myslivecké hony, policisté jsou v pohotovosti

První listopadovou sobotu vyrazili policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v plném počtu do terénu, aby zkontrolovali účastníky mysliveckých honů v celém Zlínském kraji.

Ilustrační foto
4. listopadu 2019 - 07:30

Vydali do obcí Velehrad a Míkovice na Uherskohradišťsku, Tečovic, Žlutavy, Lhoty a Karlovic na Zlínsku, Velké Lhoty na Vsetínsku a doLutopecen a Bezměrova na Kroměřížsku. Začátky jednotlivých honů měli myslivci naplánované většinou na osmou hodinu ráno.

Foto z kontroly

Kontrola účastníků mysliveckých honů probíhá každoročně ve stejném období, od začátku listopadu do poloviny měsíce ledna, ovšem poslední hony se většinou konají už koncem roku. Policisté mají k dispozici přehled všech honů ve svém teritoriu. Na kontrolu účastníků vytipovaných honů v celém Zlínském kraji vyrážejí každý víkend, myslivce o kontrole předem neinformují.

Před začátkem honu se myslivci podrobí zkoušce na přítomnost alkoholu. Pokud by u některého z účastníků honu byla dechová zkouška pozitivní, policisté mu nepovolí účastnit sehonu, zadrží mu zbraň a doklady ke zbrani. Přestupek vyřeší buď na místě v příkazním řízení, nebo ho postoupí k vyřešení přestupkové komisi příslušnéhoúřadu s rozšířenou působností. V posledních letech jsou ale myslivci v celém Zlínském kraji vzorní a pod vlivem alkoholu jsme přistihli pouze dva lovce, a to v roce 2015 a rok poté. Oba nadýchali pouze zbytkový alkohol, kolem 0,3 promile. V případě opakování přestupku, a to nejen na úseku zbraní a střeliva, může držitel přijít o zbrojní průkaz z důvodu ztráty spolehlivosti.

Policisté kromě alkoholu kontrolují zbraně, průkazy zbraní a platnost zbrojních průkazů.Pokud najdou nesrovnalosti, ať už v průkazu ke zbrani nebo ve zbrojním průkazu, pozvou jeho držitele na příslušné oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál a nedostatek odstraní.

Během sobotního  dopoledne policisté zkontrolovali 313 myslivců na devítihonech ve Zlínském kraji. Policisté nenarazili na závady v průkazech a žádný z myslivců nebyl pod vlivem alkoholu.

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,linskenovinky.cz,foto policie ZK)